Erdoğan Manisa mitinginde konuştu

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Manisa mitinginde halka hitap etti.

Türkiye’yi, geçtiğimiz 21 yılda 3 kattan fazla nasıl büyüttüysek, sanayimizi, tarımımızı, ticaretimizi nasıl global rekabete hazırladıysak bugünkü sorunları de o denli hal yoluna koyacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç tasa etmeyin. Çalışanlarımızın sıkıntıları mi var, birlikte çözeceğiz. Emeklilerimizin sorunları mı var, birlikte aşacağız. Esnafımızın gereksinimleri mı var, birlikte gidereceğiz. Gençlerimizin hayalleri mi var, birlikte gerçekleştireceğiz. Ülkemize yönelik tehditler mi var, birlikte bertaraf edeceğiz. Gabar’da bunu giderdik, Cudi’de mağaralara girdik, Tendürek’te inlerine girdik, Beslerderesi’nde tıpkı biçimde girdik. Bundan sonra da tekrar biz yaparız. Nerede teröristan? Nerede terör örgütleri? Hepsi şu anda darmadağın. İşte tüm bunları yapmak için Türkiye Yüzyılı vizyonunu milletimizin takdirine sunduk. Telafisi mümkün olarak gelip süreksiz sıkıntıların bu büyük ufku karartmasına müsaade vermeyeceğiz” diye konuştu.

Uzunca bir müddettir yaşadığımız bütün akınların, bölgesel ve global krizlerin, kimi siyasetlerimizin eksik kalmasından kaynaklanan sorunları birer birer tahlile kavuşturacaklarını belirten Erdoğan, “Bilhassa iktisattaki meşakkatlerin yıl sonundan itibaren süratle hafiflemeye başladığını, önümüzdeki yıldan itibaren de yine yükselişe geçeceğimizi daima birlikte göreceğiz. Vatandaşlarımızın her biri ülkenin büyümesiyle, güçlenmesiyle, imkanlarının artmasıyla ortaya çıkacak kaynaktan hak ettiği hissesi kesinlikle alacaktır. Geçmişte bunu sağladık, bundan sonra da başaracağız” dedi.

Erdoğan, kentleri Türkiye Yüzyılı belediyeciliğiyle buluşturma konusundaki ısrarın sebebi de birebir olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir