Kanlı yılbaşı! Kent harabeye döndü… Ölü ve yaralılar var

Zelenskiy, akşam saatlerinde Telegram hesabından paylaştığı manzaralı bildiride, Rus ordusunun bugün Ukrayna’ya tekrar füze taarruzları düzenlediğini tabir etti.

“SİVİLLER AMAÇ ALINDI”

Yılın son gününde, yılbaşı gecesi öncesinde Rusya’nın füze hücumlarıyla Ukrayna’da sivilleri gaye aldığını belirten Zelenskiy, bu hücumları “terör saldırısı” olarak kıymetlendirdi. Zelenskiy, “Bu çeşit ataklar için buyruk verenler ve bunları uygulayanlar affedilmeyecekler.” diye konuştu.

PUTİN’İ GAYE ALDI

Ülkesine yapılan hücumlardan Rusya’nın başkanını (Vladimir Putin) sorumlu tutan Zelenskiy, “Dünyada kimse bunun için seni affetmeyecek. Ukrayna asla affetmeyecek.” tabirlerini kullandı.

“CAN KAYIPLARI VAR”

Bugün Rus güçlerince Ukrayna’nın başşehri Kiev başta olmak üzere kimi kentlere füze akınları yapıldığını yineleyen Zelenskiy, “Maalesef can kaybı var.” dedi.

ESİR TAKASI

Zelenskiy, bugün Rus tarafıyla tekrar esir takası yapıldığını, esir değişimi sayesinde 140 Ukraynalı askeri işçinin daha meskenlerine döndüğünü belirterek, “Toplamda 1596 Ukraynalı erkek ve bayan, 24 Şubat’tan bu yana meskenlerine döndü.” bilgisini verdi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir