Kasapoğlu: Şampiyonlar Ligi’ne nasıl ev sahipliği yapılacağını göstereceğiz

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir Alsancak Stadı’nda yapılan röportajda Bein Sports’tan Güntekin Onay’ın sorularını yanıtladı.

10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, “Geçtiğimiz yıl tertip eleştirilmişti. Türkiye’nin nasıl bir konut sahipliği yaptığını görecekler. Allah’ın müsaadesiyle İstanbul’umuzda en hoş halde ekipleri ve taraftarları ağırlayacağız. Türkiye hem spor turizminde argümanını bu türlü olaylar ile güçlendiriyor” dedi.

Türkiye’nin EURO 2028 ve 2032 adaylığını da pahalandıran Kasaploğlu, “Türkiye, spor tertiplerin markasını yükselten bir ülke. Her türlü imkanımızla tertiplere hazırız. Memleketler arası alanda bu türlü tertipleri verirlerse o projelerin itibarı ismine olumlu olur. Avrupa Şampiyonası için müracatlarımız federasyonumuz tarafından gerçekleştirildi ve biz de bakanlık olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek, kararları destekledik. Şayet karar olumsuz olursa Türkiye’nin kaybedeceği bir şey olmaz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir