Müzisyen Mehmet Dudarık’a saldıran sanık hakkında tahliye kararı

Geçen yıl Ankara’da konser veren rock müzik kümesi Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık’ı, konserin akabinde darbeden ve mahpus cezası istemiyle tutuklu yargılanan Bilge Kaan Korkmaz tahliye edildi.

DHA’nın haberine nazaran, Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak formda taammüden yaralama’ cürmünden 13 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle Bilge Kaan Korkmaz’ın tutuklu yargılanmasına devam edildi.

Müştekiler Mehmet Dudarık ve Oğuzhan Oğuz, evvelki beyanlarını yinelediklerini belirterek, şikayetlerinin devam ettiğini söyledi. Sanık Korkmaz da pişman olduğunu, uzun mühlet tutuklu kaldığını ve bu durumun kendisini mağdur ettiğini savunarak tahliyesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, cürmün vasıf ve mahiyeti ile kanıt durumu nazara alınarak, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklulukta geçen mühlet, kanıtların büyük ölçüde toplanması ve yargılamada gelinen kademeyi göz önüne alarak sanık Bilge Kaan Korkmaz’ın tahliye edilmesine karar verdi. Belgedeki eksikliklerin giderilmesi için duruşma ertelendi.

NE OLMUŞTU?

14 Aralık 2022’de Ankara’nın Çankaya ilçesinde konser veren rock müzik kümesi Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık, konserin akabinde sahneden inerek, izleyiciler ortasında bulunan çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etmeye başlamıştı. Bu sırada Bilge Kaan Korkmaz, kalabalık ortasında kız arkadaşının ayağına bastığı gerekçesiyle Dudarık’a reaksiyon göstermişti.

Kısa periyodik gerginliğin akabinde Mehmet Dudarık, dışarı çıkmış ve telefonla konuşurken Bilge Kaan Korkmaz’ın yumruklu saldırısına uğramıştı. Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Mehmet Dudarık, yerde de tekraren yumruklanmıştı. Ağır yaralanan Dudarık, hastaneye kaldırılırken Oğuzhan Oğuz’u da darbeden Bilge Kaan Korkmaz, gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir