Valentin Rosier: “Aboubakar’a olan sevgim kelimelerle tarif edilemez”

Yeni dönem hazırlıklarını Almanya’nın Grassau kentinden sürdüren Beşiktaş’ta Fransız savunmacı Valentin Rosier İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. Geçirdikleri kamp periyodunu kıymetlendiren Fransız futbolcu, “Burada şartlar pek yeterli, uygun şartlarda çalışıyoruz. 1-2 gün hava sıcaklığı oldukça yüksek olmuştu. Ondan sonra fırtınaya dönen bir hava oldu. Genel olarak hava şartları âlâ. Birtakım testler yaptık. İdmanların temposu zati yüksek. Saha şartları çok âlâ sahanın yapısı sahanın bakımı üst seviye genel olarak çok güzel bir kamp periyodu geçiriyoruz” halinde konuştu.

“Geçen dönem ekip halinde yanılgılar yaptık”

Geçen dönem hakkında da konuşan Rosier, kadro halinde birtakım şeyleri eksik yaptıklarını lisana getirerek, “Şampiyon olduğumuz dönemden sonra geçen 2 dönemde kimi dalgalanmalar yaşadık. Hem bir evvelki dönem hem geçen dönem. Geride bıraktığımız döneme Valerien Ismael ile başladık. Sonrasında teknik yönetici değişikliği oldu. Beşitaş’ın maksatları ile kıyaslarsanız Beşiktaş topluluğunu tatmin eden dönem olmadı farkındayız lakin bundan bu türlü skandal dramatik sonuçlar çıkarmaya da gerek yok. Sorumluluğumuzun farkındayız. Buradaki oyuncular üst seviye kaliteli oyuncular. Katiyen bu dönem daha güzelini yapmamız gerekiyor. Bunu kendi ortamızda da konuşuyoruz. Burada bireyleri suçlamanın rastgele bir yararı yok. Ne yapıyorsak kadro olarak yapıyoruz. Birkaç dönem evvel nasıl ekip halinde çok âlâ işler yaptıysak geçen dönem da grup halinde birtakım şeyleri eksik yaptık. Grup halinde birtakım yanlışlar yaptık. Artık de burada yeni döneme çok düzgün giriş yapmak için bu yanılgıları düzeltmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

“Stadı her maç dolu görmek istiyoruz”

Yeni dönemde taraftara takviye davetinde bulunan başarılı futbolcu, “Onların dayanağına her zamanki üzere çok muhtaçlığımız var. Burada 3. yılımı geride bıraktım. Onların bu ekip için ne kadar kıymetli olduğunu çok düzgün biliyorum. taraftarın bizden ne kadar büyük beklentilere sahip olduğunu da biliyorum. Onların dayanağı bizim için her vakit çok değerli. taraftarımızın bu sene bize inanmasına çok gereksinimimiz var. Onları bu dönem her maçta tribünlerde görmek ve stadımızı her maç dolu görmek istiyoruz. Bize inanıp dayanak verirlerse biz alanda biraz daha güçlüyüz ve biraz daha inanıyoruz yapabileceğimiz şeylere. Onların dayanağına kayıtsız kuralsız muhtaçlığımız var” tabirlerini kullandı.

“Aboubakar’a olan sevgim sözlerle tanım edilecek bir şey değil”

Valentin Rosier, ekip arkadaşı Vincent Aboubakar ile ilgili konuşarak, “Aboubakar’ın çok güçlü bir mantalitesi var. Her şeyden evvel çok çalışkan bir insan. Ekip içindeki bütün oyunculara çok büyük bir örnek teşkil ediyor. Bence en değerli özelliklerinden biri şu; bugüne kadar mesleğinde birçok zorluk yaşamış ancak bu o denli bir karakter ki durum ne kadar sıkıntı olursa olsun olumlu kalmayı başarabiliyor. Bu da etrafındaki insanlara çok büyük tesirde bulunuyor. Ekip için esasen çok kıymetli. Onu söylememe gerek yok. Benim de onunla çok yakın duygusal bir bağım var. Bunu artık nasıl tanım edersiniz abim üzere, babam üzere. O kadar değerli görüyorum. Bu sözlerle tanım edilecek bir şey değil. Büsbütün duygusal bağdan bahsediyoruz. Ona nitekim çok büyük hayranlığım var. Onu sahiden tüm kalbimle seviyorum” diye konuştu.

“Onur Bulut ile forma rekabeti bizi geliştiren bir rekabet”

Onur Bulut’un ekibe katılmasıyla mevkiisindeki forma rekabetine de değinen 26 yaşındaki oyuncu, “Futbolun gerçeklerinden biri de sizin durumunda bulunan oyuncularla rekabet etmeniz. Burada da her vakit bir kural var ve en yeterli olan oynar. En uygun kimse kimin performansı daha düzgünse o oynar. Bu rekabet sağlıklı bir rekabet zira birbirimizle rekabet ederek yarar sağlamaya çalışıyoruz ve bu da güçlendiren bir rekabete dönüşüyor” sözlerine yer verdi.

“Neler yapabileceğimi Şenol hocaya gösterdim”

Teknik yönetici Şenol Güneş’in grubun başına gelmesiyle kendisinin neler yapabileceğini hocaya gösterdiğinin altını çizen Rosier, şu tabirlere yer verdi:

“Şenol Hoca geldikten sonra birinci periyotta yedek kaldığım periyotlar oldu. Bunu hocayla da paylaştım. Üzüldüğüm periyotlar oldu benim için kolay değildi. Sonrasında hocayla sağlıklı bir bağlantı yakalamaya başladık. Benim burada gurur duyduğum taraf şu; hocaya yapabileceklerimi gösterme fırsatını elde ettim. Belirli ki bu hocada da karşılık buldu sonra aslında daha sağlıklı bağlantı kurmaya başladık. Aslında Ismael periyodunda de düzgün oynadığımı düşünüyorum lakin bir dalgalanma oldu fakat onun sonrasında işlerin bu noktaya gelmiş olması bana gurur veriyor.”

“Umarım Ghezzal ile üst seviye birlikteliği yine yakalarız”

Ön bölgesinde oynayan Rachid Ghezzal ile güzel bir ahenk içerisinde oynadıklarını belirten Rosier, “Şampiyonluk döneminde o takımda herkes mesleğinin en yeterli dönemlerinden birini oynamıştı. Aboubakar ve Larin ordaydı. Rachid ile ben de çok uygun ahenk yakalamıştık. Geçen dönem Rachid sakatlık sorunu nedeniyle uzun mühlet oynayamadı onun yerine Redmond misyon aldı. İkisi farklı oyuncular Ghezzal bir pasör 10 numara, Redmond’ın top sürme özelliği onu ön plana çıkaran özellik. O şampiyonluk dönemindeki ilişkiyi yakalayabilmemiz için daima oynamamız gerekiyordu. Redmond da çok üst seviye ve kaliteli oyuncu. Benim açımdan futbolda şöyle bakarsak kiminle oynuyorsanız onun profiline ahenk sağlamanız ona adapte etmeniz gerekiyor. Zira yaptığınız işin kesimi bu. Ben de bunu yapmaya çalıştım. Redmond ile de çok uygun işler yaptık. Artık Rachid tekrar gruba döndü bizimle çalışıyor. Umarım bu dönem misal sıkıntıları yaşamaz ve o üst seviye birlikteliği yakalarız” tabirlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir